چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست دانشجویی " فضای مجازی"

برگزاری نشست دانشجویی " فضای مجازی"

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

برگزاری نشست دانشجویی " فضای مجازی"

با همکاری گروه پژوهشی آموزش و اشتغال زنان و انجمن های علمی دانشگاه، نشست دانشجویی " زندگی در فضای مجازی" در ساعت 11 روز  2-3-1396در سالن باقرالعلوم (ع) دانشکده علوم انسانی و اجتماعی برگزار شد. در این نشست، خانم ها احمدی دانشجوی سال اول رشته مدیریت صنعتی، حسینی دانشجوی سال دوم رشته علوم اجتماعی، عباسی دانشجوی سال سوم رشته روانشناسی و حسینی نیا دانشجوی سال  دوم رشته علوم اجتماعی،  به بیان نظرات خود پیرامون مزایا و معایب استفاده از فضای مجازی پرداختند.

همچنین در این نشست پرسش و پاسخی، با توجه به سکونت برخی از دانشجویان در خوابگاه، آنان به مشکل حضور بیش از حد دانشجویان ساکن خوابگاه در فضای مجازی اشاره کردند و اظهار داشتند که برخی از دانشجویان خوابگاه، شبها تا صبح در فضای مجازی بسر می برند و به علت خستگی زیاد، یا در کلاس صبح حاضر نمی شوند و یا سر کلاس خواب آلود هستند.  

موضوع حضور در فضای مجازی گاه حتی در سر کلاسهای درس نیز ادامه دارد. دانشجویان در این باره اظهار داشتند که قابل فهم نبودن مطالب در برخی از کلاس ها  و عدم گرایش استاد به مشارکت دادن دانشجویان در مباحث، انگیزه دانشجو برای  توجه به درس را کاهش داده و  او را به ورود به فضای مجازی در سر کلاس درس تشویق می کند.

در ادامه، دانشجویان ایجاد امکاناتی مانند تلویزیون برای خوابگاه، نمایش فیلم در دانشگاه و خوابگاه، برگزاری برنامه های سرگرم کننده فرهنگی ، و مسابقات ورزشی همراه با اعطای جوایز برای  ایجاد حس رقابت، اردوهای تفریحی و علمی برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان بویژه دختران را پیشنهاد کردند.

در پایان خانم کریمی پیشنهاد کردند که مطالب ارائه شده توسط دانشجویان در سایت گروه پژوهشی آموزش و اشتغال زنان قرار داده شود؛ و برای گفتگوی مستقیم این دانشجویان با معاونت محترم فرهنگی دانشگاه هماهنگی صورت پذیرد. جلسه در ساعت 13 و 20 دقیقه پایان یافت.


١٣:٣٧ - 1396/07/03    /    شماره : ١٤٩٥٦    /    تعداد نمایش : ١٧٤خروج